Adres: Wyspiańskiego 1
33-050 Skawina
Godziny otwarcia: 08:00 - 17:00
Sobota i Niedziela - Zamknięte

Projekty

Projekty w szkole

Eureka!

Jak daleko planety są od siebie? Ile wynosi promień Marsa? Jak wyglądałyby proporcje odległości we wskazanej skali? Które planety mają atmosferę i jak jest na nich zimno? Co Ziemia ma w środku? To tylko niektóre z zagadnień poruszanych przez dzieci realizujące projekt na temat Układu Słonecznego. Uczestnicy poznali tematy z fizyki, matematyki, geografii, a także techniki. Całość prac zrealizowana została za pomocą dostępnej w pracowni drukarki 3D.

Ot co, ile znaczy pomysł!

W podobny sposób pracowała grupa zajmująca się ekologią. Jasne, można było opowiedzieć o fotosyntezie i zakończyć temat. To jednak byłoby zbyt proste! Badając zagrożenie smogiem, nasze dzieci zaplanowały sadzenie porostów, które są żywymi detektorami zanieczyszczeń. Było trochę biologii, architektury, geografii, matematyki, a nade wszystko całe mnóstwo świetnej zabawy!

Tak pracujemy w Royal!

Krzeszowice są niedaleko. Jedna z nauczycielek właśnie stamtąd dojeżdża do pracy. Nic ciekawego? Czyżby? Ile paliwa spali przez rok? Ile kosztuje ją dojazd do pracy? Jak wygląda droga hamowania jej samochodu? A także ile kawy wypije w tym czasie? Tematy mnożą się gdzie okiem nie sięgnąć.

Nauka jest wszędzie! Trzeba tylko uważnie patrzeć.

Poznaj Royal - prywatna szkoła podstawowa Kraków!

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij