Adres: Wyspiańskiego 1
33-050 Skawina
Godziny otwarcia: 07:30 - 17:30
Sobota i Niedziela - Zamknięte

BLOG

NAUKA ON-LINE NAUKA ON-LINE
19.04.2021r.

Test na obecność…relacji!

Rok temu nikt z nas nie przypuszczał, że epidemia COVID przybierze taki obrót. O ile w pierwszych miesiącach wszyscy z przerażeniem nasłuchiwaliśmy wieści „z frontu”, o tyle rok później ze wstrzymanym oddechem wypatrujemy nowin z kolejnych konferencji MEiN na temat zdalnej edukacji. Nasz kraj jest w pierwszej piątce na 200 państw, jako ten w którym od niemal 40 tygodni kontynuowana jest nauka online dla dzieci. Ufając w skuteczność podejmowanych działań pozostaje nam odpowiedzialnie zaangażować się w te obszary na, które mamy bezpośredni wpływ. Tak, by każdy z naszych uczniów wyszedł z tego stanu obronną ręką.

Czytaj więcej
Sukces szyty na miarę! Sukces szyty na miarę!
19.03.2021r.

Co to jest sukces? Może to być zrobienie czegoś, co odkładało się na później . A może to punktualność, czy dotrzymanie terminu?
Dla każdego co innego będzie sukcesem.Świadomość tego, że : zrobiło się coś, co jest ważne, a niekoniecznie co jest przyjemne i łatwe buduje wartość osoby. W szkole realizujemy projekt : INDEKS SUKCESÓW. Dzieci notują swoje małe, wielkie sukcesy. Uczą się dostrzegać swoje mocne strony i dzielić nimi.
Sukcesy może wpisać takze rodzic, nauczyciel, czy rówieśnik. 
Liczy się każde zrealizowane wyzwanie, każda inicjatywa, która pokazuje młodemu człowiekowi, że:
WARTO! DA SIĘ! MOŻNA!
Czytaj więcej
Projektujemy w 3D Projektujemy w 3D
03.02.2021r.

Jak połączyć fizykę, informatykę, planowanie, projektowanie, pracę w grupie, prezentację.... Oczywiście realizując kolejny naukowy projekt ???? Dzisiaj rozpoczęliśmy pracę z drukarką 3D ???? Wspólnie z nauczycielem fizyki - panem Kubą zaprojektowaliśmy własne planety, obliczyliśmy ich proporcje, przeskanowaliśmy rozmiary planet, przygotowaliśmy pliki a następnie przenieśliśmy za pomocą karty pamięci do drukarki 3D ???? Teraz każda się drukuje, a my wyruszamy w dalsze badanie kosmosu ???? Drukarka zasiliła naszą pracownie laboratoryjną ????

Czytaj więcej
Biuro Pracy Indywidualnej Biuro Pracy Indywidualnej
10.11.2020r.

Biuro Pracy Indywidualnej to czas samodzielnej pracy ucznia ????Nauczyciel lub rodzic pełnią rolę tutora. Zestawy zadań przygotowują nauczyciele. Każdy ma czas na wyszukanie informacji na wybrany temat, pracę samodzielnà lub w grupie, przygotowanie prezentacji i soczyste przedstawienie wyników swojej pracy ???? Pierwszaczki z pierwszym zestawem poradziły sobie świetnie ????????????

Czytaj więcej
Mindfulness – bądź uważny tu i teraz Mindfulness – bądź uważny tu i teraz
22.03.2020r.

Uważne rozpoczęcie dnia to dobry początek dobrego dnia.

Czytaj więcej
Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij