Uważny rodzic – uważne dziecko

Będąc uważnym dorosłym – wychowujemy uważne dziecko bezpłatny LIVE dnia 3.04.2020 godzina 18.00

live

Mindfulness to sztuka świadomego życia. To pełne ciekawości, przyjaznej otwartości i akceptacji doświadczanie chwili obecnej. Zarówno tego, co nas otacza (przedmiotów, przyrody, innych ludzi). Jak i tego, co dzieje się w nas samych, czyli odczuć z ciała, myśli oraz emocji.

Pozwala nam lepiej poznać działanie naszego własnego umysłu, daje możliwość podejmowania działań, które wypływają ze świadomego rozeznania, co jest w danym momencie najbardziej właściwe.

To wszystko ma ogromne znaczenie dla zdrowia.

Liczne badania dowodzą, że systematyczne praktykowanie uważności niezwykle korzystnie wpływa zarówno na zdrowie fizyczne, jak i dobrostan psychiczny. Dotyczy to osób w każdym wieku, również dzieci.

NIE ZAPOMNIJ o Live – Kliknij a my ci o nim przypomnimy:

Będąc uważnym dorosłym – wychowujemy uważne dziecko bezpłatny LIVE dnia 3.04.2020 godzina 18.00 💖Od tego właśnie…

Opublikowany przez Royal International School Sobota, 28 marca 2020

To my, rodzice, jesteśmy najlepszymi nauczycielami naszych dzieci.

Jeżeli potrafimy radzić sobie z emocjami, dbać o siebie, dawać sobie przestrzeń na odpoczynek i zajęcia, które nas karmią, być w autentycznym kontakcie z naszymi bliskimi. Doceniać pojedyncze chwile w życiu, zatrzymać się czasami, by wejść z uwagą do świata dziecka, to także ono będzie się tego od nas uczyć. Uważność to sposób życia, który warto wdrażać w całej rodzinie – wtedy też daje najwspanialsze efekty.

MYLA I JON KABAT-ZINN

„ Rodzicielstwo to zwierciadło, w którym zobaczysz wszystko – swoje najlepsze i najgorsze strony; najbardziej ubogacające i najbardziej przerażające momenty życia”

Od tego właśnie chcemy wyjść – od zadbania o siebie.

  • Za pomocą uważności budujemy lepszy świat, empatyczny i życzliwy.
  • O tym,  co to jest mindfulness?
  • Co wnosi do naszego życia?
  • Jak aktualnie możemy uważność wykorzystać ?
  • Na co mamy realny wpływ?
  • O akceptacji wszystkich emocji i nie tylko…

Dlatego na wszystkie Wasze pytania odpowiedzą:

Tomasz Kryszczyński

Uważny rodzic – uważne dziecko


Jest psychologiem, nauczycielem mindfulness certyfikowanym w programach MBSR oraz MBCT przez The Institute for Mindfulness – Based Approaches z siedzibą w Bedburgu, trenerem. Praktyk z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem pracy z grupami.

oraz

Małgorzata Iwaniuk 

Uważny rodzic – uważne dziecko

Międzynarodowy trener Mindfulness Kids Programme – Londyn, pedagog, logopeda, coach w trakcie międzynarodowej certyfikacji. Założycielka Royal International School, absolwentka neurodydaktyki, licznych kursów, autorka własnych programów nauczania.

Add your thoughts

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *