Nauka języka angielskiego dla dzieci – od kiedy zacząć?

 

IMG_2677 (1)

Każdy dobry dziecięcy anglista odpowie „jak najwcześniej” i będzie miał rację. Trudno znaleźć argumenty za tym, żeby to zakwestionować. Dlaczego?

Nauka nie kłamie

Badania naukowe potwierdzają potencjał umysłowy dzieci (nawet niemowląt), których mózg pracuje o 70% szybciej niż mózg dorosłego człowieka. Włączając w rozwój dziecka sprawdzone metody nauki języka angielskiego, stymulujemy dodatkowo jego rozwój mentalny i motoryczny. Mózg maluszka jest bardzo chłonny i wrażliwy na dźwięki, a język jest właśnie konglomeratem dźwięków. Nawet najmłodsze dzieci mają naturalną zdolność wychwytywania z otoczenia odgłosów, przetwarzania ich i nadawania im znaczenia.

Jakie metody wybrać?

Spotkałam się ze stwierdzeniem: „Dzieci powinny mieć dzieciństwo, a nie uczyć się już od kołyski”. Nie zgadzamy się z tym. Nauka języka angielskiego dla dzieci może być częścią codzienności, sposobem na poznawanie świata; może odbywać się przez śpiewanie piosenek, rymowanek, wyliczanek, które dzieci odbierają jak zabawę, a nie naukę. Pozwólmy więc naszym dzieciom się bawić 🙂

Jakie są korzyści?

Nauka języka angielskiego dla dzieci może być zatem wielką przyjemnością, ale i sposobem na kształtowanie umysłu i aparatu mowy dziecka. Dzięki zabawom w dwujęzyczność dzieciaki ćwiczą pamięć i doskonalą koordynację ruchową (TPR – Total Phisical Response). Zajęcia z języka angielskiego dla dzieci można zaplanować tak, by wszystkim zmysłom dostarczać bodźców do rozwoju.

Let`s start!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *